OBVESTILO

Spoštovani člani in članice Društva Sava,

Obveščamo Vas, da bo pisarna Društva Sava na Terazijah 3 ponovno začela z administrativnim delovanjem naslednjo sredo, 3.junija 2020, 18.00 – 20.00.

Hkrati Vas želimo obvestiti, da redna druženja in vse ostale aktivnosti ne bodo potekale vse do jeseni 2020.

Hvala za razumevanje.

Društvo Sava

VABILO ROJAKOM V PIŠECE

Spoštovani,

 

Društvo Pleteršnikova domačija Pišece tudi letos vabi drage rojake iz zamejstva in po svetu v Pišece, kjer si lahko v Pleteršnikovi zidanici ustvarijo svoj začasni slovenski dom, in to brezplačno.

Oba naša projekta ¨Moja hiša je tvoj dom¨ in za mlade ¨Od Maksa do faksa¨ podpira in sofinancira Urad za Slovence v zamejstvu in po svetu. Prosimo, da objavite obe vabili s prijavnicama in ju morda tudi posredujete rojakom (priponki).

Zbirnik informacij, fotografij, vtisov v slov. in angl.: https://padlet.com/dompisece/gdkbvnw7dvpec6cd

Zelo bomo veseli, če nas boste obiskali tudi vi. 

DOBRODOŠLI!

Lepo vas pozdravljamo

Martin Dušič, predsednik DPD, s člani društva in drugimi prostovoljci iz Pišec

100894056_3055114654556171_4557124076748931072_o.jpg

ZAHVALA

Društvo Slovencev v Beogradu, Društva Sava, se prisrčno zahvaljuje gospodu Štefanu Kardošu in celi ekipi filma Stric Geza gre v Zaturce, za zajeten paket zanimivih in sodobnih knjig, ki bodo bogatile našo in knjižnice drugih slovenskih kulturnih društev po Srbiji.

Društvo Slovencev v Beogradu – Društvo Sava

VIRTUALNA RAZSTAVA »ZNAMENITI SLOVENCI V BEOGRADU 2«

Vabimo vas, da obiščete virtualno razstavo » Znameniti Slovenci v Beogradu 2«.

Projekt Društva Slovencev v Beogradu – Društva „Sava“, Znameniti Slovenci v Beogradu, je pričet leta 2014 z namenom, da se potomci Slovencev v Beogradu, predvsem mlade generacije, pa tudi celotna javnost, seznanijo – preko razstave posterjev in kataloga v srbskem in slovenskem jeziku – z zgodovinskimi in pomembnimi osebami slovenskega rodu, predvsem s tistimi s konca 19. in iz prve polovice 20. stoletja, ki so v Beogradu zapustile dragoceno sled na različnih področjih ustvarjanja. Spomin nanje je doprinos kulturi spomina, tako v okviru slovenske narodne manjšine v Srbiji – nastale z razpadom skupne države SFRJ (1991), kot v okviru širše slovenske skupnosti – v sami Sloveniji in pri Slovencih, živečih po celem svetu.

Zamisel likovnih urednikov je, da se na naslovnici kataloga predstavi eno izmed najlepših krajev na svetu, kjer je zrastlo Mesto – prizor sotočja Save v Donavo, kot edinstven in signifikanten toponim, ki povezuje in določa vse kulturne zgodovine, ki so v njem nastajale in ga oblikovale.

Projekt Znameniti Slovenci v Beogradu je sestavljen iz 4 razstav, ki jih bomo v prihajajočih tednih javnosti predstavili v virtualnem prostoru.

K virtualni razstavi lahko pristopite preko naslova slokult.gallery ali s klikom na naslednjo povezavo.

Dobrodošli!